Bezpieczny Kredyt 2% – kto może z niego skorzystać?

06 grudnia 2023
Bezpieczny Kredyt 2% – kto może z niego skorzystać?

Osoby, które chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, chętnie decydują się na bezpieczny kredyt 2 procent. Warunki, które trzeba spełnić, nie są wcale skomplikowane, więc wielu młodych ludzi faktycznie może z niego skorzystać. Program obejmuje młodych, którzy chcą kupić mieszkanie (z rynku pierwotnego lub wtórnego) lub dom albo wybudować własną nieruchomość, wykończyć ją oraz kupić działkę pod budowę. Sprawdź, kto może otrzymać kredyt 2 procent i ile trzeba zarabiać.

Założenia programu

Z myślą o młodych, którzy chcą kupić swoje pierwsze mieszkanie, powstał program kredyt 2 procent. Czy warto z niego skorzystać? Program polega na tym, że przez pierwszych dziesięć lat oprocentowanie kredytu będzie obniżone o 2%.

Maksymalna kwota kredytu dla singla wynosi w tym programie 500 000 złotych, a dla par – 600 000 złotych. Nie ma tu ograniczeń, jeśli chodzi o cenę za metr kwadratowy, klasę czy lokalizację mieszkania.

Kto może otrzymać kredyt 2 procent? – warunki

Niestety nie każdy może wziąć kredyt 2 procent. Dla kogo przeznaczony jest ten program?

  • dla singli,
  • dla młodych małżeństw,
  • dla par z dzieckiem.

Do programu mogą się zgłosić osoby przed 45. rokiem życia (w przypadku małżeństw i par z dzieckiem co najmniej jedna osoba musi spełniać ten warunek), które nie mają i nigdy nie miały własnej nieruchomości oraz oczywiście mają zdolność kredytową.

W przypadku kredytu 2 procent haczyk, na który często wskazują młodzi, jest taki, że nie możesz wziąć udziału w programie, jeśli jesteś współwłaścicielem mieszkania odziedziczonego po rodzicach – nawet jeśli w nim nie mieszkasz.

Podsumowanie

Program kredytowy 2 procent, skierowany do młodych osób planujących zakup pierwszego mieszkania, oferuje obniżone oprocentowanie przez pierwsze dziesięć lat. Warunki programu są stosunkowo proste i umożliwiają korzystanie z niego singlom, młodym małżeństwom, oraz parom w nieformalnych związkach z dzieckiem. Kluczowe kryteria kwalifikacyjne obejmują wiek poniżej 45 lat, brak posiadania nieruchomości oraz zdolność kredytową. Maksymalna kwota kredytu wynosi 500 000 zł dla singli i 600 000 zł dla par. Program nie nakłada ograniczeń dotyczących ceny za metr kwadratowy, klasy czy lokalizacji mieszkania.

Kredyt 2% to korzystny sposób na zakup mieszkania na sprzedaż w Wilanowie. Nasze strzeżone osiedle jest wprost stworzone dla młodych osób szukających spokoju lub małżeństw z małymi dziećmi. Nowe inwestycje w Wilanowie to komfortowe mieszkania w przestronnych i jasnych budynkach w najbardziej zielonej dzielnicy w Warszawie. Znajdziesz tu ciche alejki spacerowe, plac zabaw dla najmłodszych oraz technologie smart home. Sprawdź, co jeszcze przygotował deweloper w Wilanowie!

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

    separator