5 miejsc wartych uwagi na Wilanowie

16 stycznia 2023
5 miejsc wartych uwagi na Wilanowie

W czasie wycieczki do Warszawy po prostu nie można pominąć dzielnicy Wilanów. Atrakcje tej części stolicy przyciągają turystów zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Co w niej takiego wyjątkowego? Mimo że znajduje się w środku metropolii, wciąż można znaleźć tam ciszę i zielone alejki do spacerowania. Jest to także dzielnica z bogatą historią. To tutaj znajdowała się najstarsza osada na terenie naszej stolicy. Niewielką wioską zachwycał się nawet król Jan III Sobieski. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, co w Wilanowie warto zobaczyć.

Wilanów – co zobaczyć?

Przed wycieczką do Wilanowa sprawdź, co warto zobaczyć w okolicy. Przedstawiamy pięć najciekawszych atrakcji dzielnicy.

5. Park Kultury Powsin

Wybierasz się z całą rodziną do Wilanowa? Atrakcje dla dzieci, które zachwycą każdego malucha, znajdziesz w Parku Kultury Powsin. Dorośli zresztą również spędzą przyjemnie czas. Znajduje się tu sezonowy basen, nowoczesny plac zabaw, kort tenisowy, tor do minigolfa, siłownia i sauna. W przeciwległej części parku możesz pospacerować w spokojnym typowo leśnym otoczeniu. Dwie części Parku Kultury rozdziela malowniczy wąwóz.

4. Ogród Botaniczny PAN

W ogrodzie botanicznym nie tylko dowiesz się wielu ciekawych rzeczy o roślinach, lecz także zrelaksujesz się na świeżym powietrzu. Teren dzieli się na kilka obszarów. W części pustynnej obejrzysz imponujące kaktusy i inne sukulenty. W rozarium znajdziesz aż 590 gatunków róż (na przykład bardzo rzadkie róże damasceńskie). Z kolei w kolekcji flory polskiej usypano trzy wzniesienia, na których znajduje się roślinność typowa dla Tatr, Pienin i Bieszczadów. Natomiast w szklarniach znajdziesz ogromne paprocie drzewiaste, cytrusy czy sagowce.

3. Royal Wilanów

Royal Wilanów to nie tylko nowoczesne centrum biznesowe. Jest to także miejsce, w którym możesz spędzić przyjemnie cały dzień z rodziną, umówić się ze znajomymi na kawę czy zadbać o kondycję fizyczną. Znajdziesz tutaj restauracje, kawiarnie, sklepy, klub sportowy czy salon kosmetyczny. Zimą z kolei boisko jest zamieniane w lodowisko, które jest otwarte dla dzieci i dorosłych. Cyklicznie odbywają się tu koncerty i wernisaże. Zanim zaplanujesz więc wycieczkę do Wilanowa, sprawdź, co się dzieje w centrum biznesowym.

2. Las Kabacki

Na liście atrakcji Wilanowa nie mogło oczywiście zabraknąć rezerwatu i parku krajobrazowego Las Kabacki. Zwiedzanie warto połączyć z odwiedzinami w ogrodzie botanicznym i Parku Kultury Powsin, które znajdują się w okolicy. Rezerwat jest częstym punktem wypadowym dla spacerowiczów i rowerzystów. Znajdziesz tu kilka pomników przyrody, zabytkową drewnianą leśniczówkę oraz mogiły partyzanckie.

1. Pałac w Wilanowie

Zwiedzając Warszawę, nie można pominąć Pałacu w Wilanowie. Z ciekawostek warto nadmienić, że – choć 85% stolicy zostało zburzone po powstaniu warszawskim, budynek wciąż zachował swój dawny wygląd (oczywiście wiele dzieł sztuki zostało rozkradzionych). Obecnie na terenie Pałacu znajduje się muzeum, które można zwiedzać od poniedziałku do piątku. Znajdziesz tu idealnie zachowany (bądź odwzorowany) wystrój wnętrz szesnastowiecznej rezydencji. Wspaniałe obrazy, freski i pomniki zachwycą nie tylko miłośników historii i sztuki. To jednak nie wszystko. Turyści odwiedzają pałac w Wilanowie również dla pięknego zespołu pałacowo-parkowego.

Wilanów nie tylko na weekend

Wilanów to jedna z najbardziej zielonych części Warszawy. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce zamieszkać w nim na stałe. Choć w dzielnicy wciąż dominują domy jednorodzinne, z roku na rok powstaje coraz więcej nowoczesnych osiedli. Jest tu świetny dostęp do sklepów, szkół, przedszkoli (jedno z nich znajduje się na terenie centrum Royal Wilanów), placówek medycznych i obiektów sportowych. Mieszkańcy mogą liczyć także na świetny dojazd do centrum.

Podsumowanie

Jedną z najbardziej atrakcyjnych turystycznie dzielnic Warszawy jest bez wątpienia Wilanów. Co zobaczyć w czasie krótkiej wycieczki? Przede wszystkim polecamy pięć atrakcji:

  • pałac w Wilanowie,
  • Las Kabacki,
  • Royal Wilanów,
  • Ogród Botaniczny PAN,
  • Park Kultury Powsin.

Wielu osobom tak bardzo podoba się ta dzielnica, że postanawiają zamieszkać tu na stale. Rokrocznie powstaje tu coraz więcej nowoczesnych apartamentów, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Deweloper w Wilanowie ma w ofercie lokale o różnym układzie:

  • dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Wilanowie,
  • mieszkania 3-pokojowe,
  • mieszkania 4-pokojowe.

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

    separator