Na którym etapie inwestycji najlepiej kupić mieszkanie?

08 grudnia 2022
Na którym etapie inwestycji najlepiej kupić mieszkanie?

Kupowanie nowych mieszkań jest często o wiele bardziej opłacalne niż wybieranie lokali z rynku wtórnego. Jednak kiedy kupować mieszkanie, żeby osiągnąć jak najwięcej korzyści – na początku czy na końcu budowy osiedla? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każdy kupujący ma różne potrzeby. Inne oczekiwania ma inwestor, który chce kupić apartament, a inne młode małżeństwo, które marzy o własnych czterech kontakt. Przeczytaj nasz artykuł i przekonaj się, kiedy najlepiej kupować mieszkanie, by jak najlepiej spełniało Twoje oczekiwania.

Zakup mieszkania na etapie budowy osiedla – plusy i minusy

Osoby, które szukają nowego mieszkania, bardzo często decydują się na zakup apartamentu na początku albo w trakcie budowy osiedla. Dlaczego? Mają wtedy najlepszy wybór lokali i mogą wybrać układ pokoi czy piętro, które im najbardziej odpowiada. Na samym początku inwestycji mieszkania są tańsze. Z czasem trwania budowy ceny są podnoszone.

Trzeba również pamiętać, że w dużych miastach, takich jak Warszawa, apartamenty w dogodnych lokalizacjach bardzo szybko się sprzedają. Mieszkania 3-pokojowe w Wilanowie często rozchodzą się już na początku budowy osiedla, więc nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Jeśli kupisz mieszkanie na etapie budowy, musisz liczyć się z tym, że będziesz mógł/mogła w nim zamieszkać dopiero za kilka miesięcy albo kilka lat (w zależności od tego, na jakim etapie jest inwestycja). Dla większości klientów nie jest to problemem. Jeśli jednak potrzebujesz apartamentu „na już”, nie będzie to najlepsza opcja.

Zakup gotowego mieszkania – plusy i minusy

Kupowanie gotowego mieszkania od dewelopera ma wiele plusów. Przede wszystkim możesz się w nim swobodnie rozejrzeć, sprawdzić, czy układ pokoi Ci odpowiada, a nawet czy podoba Ci się widok z okna. Bez wątpienia pomaga to w podjęciu decyzji o wyborze apartamentu, która przecież jest inwestycją na lata. Co więcej, często zdarza się, że ostatnie mieszkania na osiedlu są sprzedawane ze zniżką. Wiąże się to jednak z pewnym ryzykiem. Wygodne dwupokojowe mieszkania na sprzedaż w Wilanowie i innych popularnych dzielnicach rozchodzą się często już na pierwszym etapie budowy osiedla. Jeśli będziesz czekać na ostatnią chwilę, możliwe, że nie znajdziesz apartamentu z układem pokoi, który Ci odpowiada.

Jeśli jednak nie chcesz czekać i masz zamiar przeprowadzić się do nowego mieszkania zaraz po zakupie – bez wątpienia będzie to najkorzystniejszy wybór.

Kiedy kupować mieszkanie? – podsumowanie

Osoby, które są zdecydowane na zakup apartamentu od dewelopera, często się zastanawiają, kiedy kupić mieszkania – na etapie budowy osiedla, czy na początkowym etapie inwestycji. Kupowanie mieszkania na początkowym etapie jest najkorzystniejsze ze względu na cenę i wybór układu apartamentu.

Wybierz mieszkanie na etapie budowy osiedla, jeśli:

  • chcesz zaoszczędzić,
  • wolisz mieć duży wybór apartamentów,
  • czekanie kilku miesięcy lub kilku lat nie jest dla Ciebie problemem.

Gotowe mieszkanie może być dobrym wyborem, jeśli:

  • chcesz wprowadzić się do niego od razu po zakupie,
  • wolisz go obejrzeć przed dokonaniem wyboru,
  • nie przeszkadza Ci mniejszy wybór apartamentów niż na początku inwestycji.

Wszystkim osobom, które zdecydują się na zakup mieszkania na etapie powstawania osiedla, Millanova Apartments, deweloper w Wilanowie, oferuje przestronne apartamenty w spokojnej okolicy z bogatą historią. Budowa osiedla zakończy się w III kwartale 2024 roku. Mieszkania na sprzedaż w Wilanowie to dobry wybór nie tylko dla młodych małżeństw, ale także dla inwestorów. Dlaczego? Apartamenty w tej zielonej dzielnicy cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Ich wartość również będzie z roku na rok rosła.

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

    separator