Mieszkanie w Warszawie – Gdzie je kupić? 

16 listopada 2022
Mieszkanie w Warszawie – Gdzie je kupić? 

Mieszkanie w Warszawie to marzenie wiele osób. Nic dziwnego – dla mieszkańców mniejszych miasteczek i wsi, wizja życia w stolicy może wydawać się atrakcyjna. Młodzież często przyjeżdża do Warszawy na studia lub do szkoły, a następnie znajduje pracę w tym mieście i osiedla się na stałe. Warszawa jest jednym z najbardziej popularnych kierunków migracji, ponieważ oferuje perspektywy wygodnego życia. Ale czy warto zamieszkać w stolicy? A jeśli tak, to gdzie kupić mieszkanie w Warszawie i jaką dzielnicę wybrać?

Gdzie kupić mieszkanie w Warszawie?

Warszawa to miasto, które rozwija się dynamicznie, szczególnie w ostatnich latach. Sprawia to, że jest atrakcyjnym kierunkiem dla mieszkańców całej Polski – liczba osób żyjących w stolicy rośnie z roku na rok. Jednocześnie zwiększa się ilość inwestycji mieszkaniowych, zarówno w przypadku mieszkań dla siebie, jak i pod wynajem. Bogaty rynek nieruchomości pozwala na znalezienie lokum dostosowanego do potrzeb i oczekiwań nabywców.

Ale czy warto zamieszkać w stolicy? Wiele osób jest zdania, że życie w Warszawie wiąże się ze zgiełkiem dużego miasta, a o spokoju i ciszy można jedynie pomarzyć. To jednak mit – w tym mieście znajdzie się miejsce zarówno dla osób kochających tętniące życiem ulice, jak i dla miłośników kontaktu z naturą. Nie wszystkie warszawskie rejony są przepełnione gwarem i tłokiem ludzi. W stolicy nie brakuje bowiem ogrodów botanicznych, licznych parków i zacisznych terenów zielonych. Dodatkowo Warszawa jest doskonale skomunikowana z całą Polską – mieszkając w stolicy bez problemu pojedziesz na wakacje nad morze lub w góry pociągiem Intercity, i to bez przesiadek!

Dzielnice Warszawy

Mieszkanie w Warszawie można zakupić w różnych rejonach miasta. Dobra lokalizacja odgrywa dużą rolę – to od niej zależy komfortowe przemieszczanie się po mieście, a także wygoda codziennego życia. Warszawę można podzielić na dwie części: lewobrzeżną oraz prawobrzeżną. Ta pierwsza cieszy się zdecydowanie większym zainteresowaniem, co oczywiście przekłada się na ceny mieszkań. W części lewobrzeżnej położone są takie dzielnice jak Ursynów, Mokotów, Żoliborz, Śródmieście oraz Wilanów. Atrakcyjność tej części Warszawy związana jest m.in. z większą dostępnością gruntów pod nowe inwestycje. W tych dzielnicach powstaje najwięcej nowoczesnych apartamentów, domów i zamkniętych osiedli.

Zastanawiasz się, gdzie kupić mieszkanie w Warszawie? Proponujemy dzielnicę Wilanów – czytaj dalej i przekonaj się, dlaczego warto wybrać życie właśnie w tej części stolicy.

Dlaczego warto wybrać Wilanów?

Jedną z dzielnic Warszawy jest Wilanów – Urząd Statystyczny podaje, że ta dzielnica jest najbardziej atrakcyjnym obszarem w stolicy. Jeśli cenisz sobie połączenie luksusu i kontaktu z naturą, to mieszkania na Wilanowie powinny przypaść Ci do gustu. Jednocześnie życie w tej dzielnicy nie oznacza odizolowania od miejskich udogodnień – Wilanów jest doskonale skomunikowany ze ścisłym centrum Warszawy. W tej dzielnicy do niedawna znajdowały się przeważnie majętne wille. Obecnie powstają tu coraz nowsze osiedla i apartamenty, których ceny nie odbiegają od przeciętnych cen mieszkań w Warszawie.

Architektura w tej dzielnicy jest bardzo zróżnicowana, a na uwagę zasługują propozycję od deweloper Wilanów. Oferujemy bowiem nowoczesne i kameralne mieszkania na osiedlu w zielonej części Warszawy, Wilanowie. Inwestycję wyróżnia nowoczesna architektura, do której stworzenia wykorzystano najlepsze surowce i wysokiej jakości materiały wykończeniowe. Standard mieszkania Wilanów przekłada się na komfort życia, a także elegancki wygląd osiedla. To jednak nie wszystko – zadbaliśmy również o spójne połączenie budynków z zielonym krajobrazem. W ten sposób powstały indywidualne tarasy na dachu nieruchomości, które umożliwiają mieszkańcom wypoczynek wśród roślinności.

Czy warto mieszkać na Wilanowie?

Cena mieszkania w Warszawie może niekiedy przyprawiać o zawrót głowy. Często odstrasza to od zakupu mieszkania w stolicy. Warto jednak pamiętać, że wyższe koszty życia to tylko jedna strona medalu. Warszawskie zarobki są zazwyczaj dużo wyższe niż w mniejszych miastach, a perspektywa znalezienia zatrudnienia również jest bardziej obiecująca. To właśnie w stolicy znajdują pracę osoby z bardzo konkretnym wykształceniem – w małej miejscowości byłoby to praktycznie niemożliwe. W zestawieniu z warszawskimi zarobkami, ceny mieszkań na Wilanowie nie są więc mocno wygórowane i każdy może znaleźć tu apartament dla siebie.

Warto przy tym wspomnieć, że ceny mieszkań są uwarunkowane wieloma czynnikami. Wiele zależy np. od tego, czy mieszkanie pochodzi z rynku pierwotnego czy wtórnego. Znaczenie ma również bezpośrednia okolica inwestycji, standard budynku, stan techniczny czy ilość kondygnacji. Oto kilka powodów, dla których warto zamieszkać na Wilanowie:

  • piękna architektura – Wilanów to połączenie pięknych, zabytkowych willi, modernistycznych bloków z czasów PRL-u, a także rosnącej liczby nowoczesnych apartamentowców; to wszystko tworzy zróżnicowany i interesujący krajobraz,
  • dobre połączenie z centrum – komunikacja z centrum stolicy to często decydująca kwestia podczas zakupu mieszkania, szczególnie w przypadku młodych osób i rodzin z dziećmi; liczne linie autobusowe oraz połączenie z Wisłostradą pozwala na szybki dojazd do serca miasta,
  • spokój w otoczeniu zieleni – Wilanów jest nazywany najbardziej zieloną częścią stolicy nie bez powodu; roi się tu od bujnie obrośniętych skwerów, parków pełnych śpiewu ptaków oraz majestatycznych, wiekowych drzew,
  • łatwy dostęp do usług i kultury – Wilanów to dzielnica, którą można określić osobnym miasteczkiem. Dlaczego? Roi się tu od prywatnych przedszkoli, szkół czy żłobków, jest też dobry dostęp do aptek, sklepów oraz klubów sportowych. To nie wszystko – Wilanów może pochwalić się bogatym zapleczem kulturalnym. Na uwagę zasługują m.in.: włoska rezydencja Villa Nova czy Muzeum Plakatu.

Podsumowanie

To, gdzie warto kupić mieszkanie w Warszawie zależy od wielu kwestii. Zasobność portfela to jedna sprawa, ale ważnymi czynnikami są również:

  • styl życia – kochasz nocne życie i nie wyobrażasz sobie weekendu przed telewizorem? Zapewne wybierzesz mieszkanie w bliskiej okolicy centrum miasta. Natomiast osoby starsze lub z małymi dziećmi na ogół będą kierować się w stronę bardziej kameralnych dzielnic, które zapewniają ciszę i spokój na co dzień,
  • rodzaj wykonywanej pracy – dla osób dojeżdżających codziennie do biura kwestia połączenia między miejscem zamieszkania a miejscem pracy będzie kluczowa. Zupełnie inaczej może to wyglądać, jeśli pracujesz zdalnie lub z domu: wtedy sprawa skomunikowania schodzi na dalszy plan,
  • osobiste preferencje – nie bez znaczenia są indywidualne upodobania. Dla jednej osoby decydują kwestią będzie zapewnione miejsce parkingowe i monitoring, a ktoś inny postawi na pierwszym miejscu zapierający dech w piersiach widok z okna.

Jeśli spodobała Ci się wizja życia na Wilanowie, to możesz z łatwością sprawdzić, czy to coś dla Ciebie. Zapraszamy na wirtualny spacer po naszym osiedlu Millanova. Dzięki temu przekonasz się, czy nowoczesne, przestronne apartamenty w otoczeniu zieleni są rozwiązaniem dla Ciebie i Twojej rodziny.

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

    separator