Jak kupić mieszkanie od dewelopera? Krok po kroku do Twojego wymarzonego domu!

06 grudnia 2023
Jak kupić mieszkanie od dewelopera? Krok po kroku do Twojego wymarzonego domu!

Jeśli chcesz zainwestować w nieruchomość z rynku pierwotnego, pewnie zastanawiasz się, jak kupić mieszkanie od dewelopera. Nie jest to wcale skomplikowana procedura. W wielu przypadkach okazuje się, że o wiele trudniejszym zadaniem jest… określenie swoich oczekiwań. Decydując się na zakup lokalu na własność, podejmujesz decyzję, która będzie miała ogromny wpływ na Twoje życie. Lepiej uniknąć sytuacji, w której już po wprowadzeniu się stwierdzisz, że lokalizacja w centrum nie jest zbyt bezpieczna wieczorami, nie podoba Ci się Twój widok z okna, a słońce oświetlające Twoje biuro od strony południowej przeszkadza Ci w pracy. Dlatego warto dobrze przemyśleć tę decyzję. Sprawdź, co trzeba wiedzieć, kupując mieszkanie od dewelopera.

Sprecyzuj swoje potrzeby

Ten krok może wydawać się oczywisty. Myśląc o zakupie mieszkania, chyba każdy ma w wyobraźni, w jakim lokalu chciałby mieszkać – na wsi czy w mieście, w centrum czy na obrzeżach. Warto jednak przeanalizować także takie kwestie, jak rozkład pokojów, piętro czy liczbę mieszkań w klatce schodowej. Być może wydaje Ci się, że są to drobiazgi, jednak mogą mieć duże znaczenie, gdy już wprowadzisz się do lokalu.

Duże znaczenie ma także liczba pomieszczeń. Najpopularniejszy model w Polsce to mieszkania dwu- lub trzypokojowe. Zanim jednak zdecydujesz się na mniejszy lokal, przemyśl, czy Twoje potrzeby nie zmienią się w przyszłości. Być może Twoja rodzina się powiększy lub zechcesz wygospodarować dodatkowe pomieszczenie na biuro do pracy zdalnej czy pokój dla gości?

Mieszkanie na kredyt czy za gotówkę?

Oczywiście najwygodniejszym rozwiązaniem jest zakup mieszkania za gotówkę. Niestety nie każdy ma możliwość wyłożyć od razu tak dużą sumę. Dlatego Polacy najczęściej kupują mieszkania na kredyt. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, polecamy zacząć od kontaktu z doradcą. Poradzi Ci, na jaki kredyt warto się zdecydować. Sprawdź też, czy możesz wziąć udział w programach rządowych (na przykład kredyt 2%).

Oczywiście jeśli masz już gotową sumę, nie musisz się tym martwić. Przemyśl jednak, czy nie będziesz potrzebować dodatkowych środków na ważne wydatki już po zakupie mieszkania – na przykład zakup mebli.

Wybierz lokal dla siebie

Kiedy określisz już swoje potrzeby i budżet, możesz przejść do najprzyjemniejszej części – wyboru mieszkania. W przypadku zakupu mieszkań na nowych osiedlach, które jeszcze się budują, może być problem z obejrzeniem gotowego mieszkania. Nie musi być to jednak problemem. Jeśli chcesz obejrzeć mieszkania na sprzedaż w Wilanowie, możesz obejrzeć bardzo dokładne wizualizacje, a nawet sprawdzić widok z okna.

Nawet jeśli osiedle nie jest jeszcze gotowe, warto pojechać w okolice miejsca budowy, by obejrzeć otoczenie. Zwróć uwagę na bliskość sklepów, aptek, a jeśli masz dzieci – szkół i przedszkoli. Jeżeli cenisz kontakt z naturą, sprawdź, czy w pobliżu są parki i miejsca zielone.

Oczywiście w razie jakichkolwiek wątpliwości możesz zawsze zadzwonić do dewelopera i spytać go o szczegóły.

Zostały już tylko formalności

Kiedy już wybierzesz mieszkanie dla siebie, skontaktuj się z deweloperem i spytaj o jego dostępność. Jest to też czas na wyjaśnienie wszystkich wątpliwości. Deweloper poinformuje Cię o warunkach oraz dalszych krokach, a także potwierdzi, od kiedy lokal będzie dostępny. Podpiszecie też umowę deweloperską.

Odbiór mieszkania

Podpisanie umowy ostatecznej odbędzie się po odbiorze lokalu. Nie śpiesz się jednak i dokładnie obejrzyj gotowy lokal i sprawdź, czy wszystko się zgadza.

Podsumowanie

Jak kupować mieszkanie od dewelopera? Na początek warto precyzyjnie określić swoje potrzeby i dostępny budżet. Następnie można wybrać mieszkanie, zwracając uwagę na lokalizację, rozkład pomieszczeń i liczbę pokoi. Finansowanie zakupu można rozważyć w kontekście gotówki lub kredytu hipotecznego. Po wyborze mieszkania warto skontaktować się z deweloperem w celu uzyskania informacji na temat dostępności i warunków zakupu. Przed podpisaniem ostatecznej umowy, dokładne sprawdzenie mieszkania jest kluczowe, aby upewnić się, że spełnia Twoje oczekiwania.

Wybierając nowe inwestycje w Wilanowie, możesz mieć pewność, że wszystkie procedury przebiegną szybko i bezproblemowo. Na naszej stronie znajdziesz dokładne wizualizacje, które pomogą Ci określić, który lokal jest dla Ciebie. Zapraszamy do obejrzenia oferty, którą przygotował deweloper w Wilanowie.

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

    separator