Odkryj tajemnice Wilanowa – zwiedzaj Ogród Światła i podziwiaj piękno stolicy!

21 czerwca 2023
Odkryj tajemnice Wilanowa – zwiedzaj Ogród Światła i podziwiaj piękno stolicy!

Ogród Światła to jedno z najpiękniejszych dzieł sztuki świetlnej w Polsce. Znajdujący się w majestatycznych ogrodach pałacu w Wilanowie, tworzy spektakularne efekty i bajkową atmosferę. Instalacja wykorzystuje różne techniki oświetleniowe, takie jak reflektory, diody LED i światła laserowe, które podkreślają piękno ogrodu i znajdującej się w nim architektury. Dowiedz się o więcej o Ogrodach Światła!

Pałac w Wilanowie – dlaczego warto go odwiedzić?

Zespół pałacowo-parkowy w Wilanowie, malownicze miejsce położone na lewym brzegu Wisły, kryje wiele atrakcji dla miłośników historii i piękna. Tutejszy pałac był kiedyś letnią rezydencją polskiego króla Jana III Sobieskiego. Obecnie stanowi jedno z najważniejszych muzeów w Polsce, które gromadzi bogate zbiory sztuki i przedmiotów związanych z historią kraju. Jednak Wilanów to nie tylko pałac, ale także wspaniały park, z ogrodem barokowym, różanym, oranżerią, oraz ożywającym późną jesienią Ogrodem Światła.

Ogród Światła – co to jest i jak powstał?

Królewski Ogród Światła w Wilanowie to prawdziwa perła architektury krajobrazu. To unikalne miejsce, w którym światło staje się medium artystycznym, tworząc magiczne efekty w otoczeniu naturalnej zieleni. Ogród Światła powstał dzięki współpracy zespołu artystów i projektantów, którzy zainspirowani historią pałacu oraz samym ogrodem, postanowili wykorzystać światło jako narzędzie do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery.

Co warto zobaczyć w Ogrodach Światła w Wilanowie?

Goście, którzy odwiedzają Ogród Światła w Warszawie, mogą cieszyć się spacerem wśród setek migoczących świateł. Najciekawsze z instalacji, na które można tam trafić to m.in.:

 • 75-metrowy świetlisty Tunel Muzyczny, w którym rozbrzmiewa muzyka klasyczna,
 • Królewskie życie, kompozycje nawiązujące do historii z życia Jana III Sobieskiego,
 • Muzyczny Ogród Marzeń, z pokazami świetlno-muzycznymi,
 • Labirynt z mitologicznymi postaciami,
 • Ogród Różany Rafaello, w którym można poczuć się jak mrówka pod ogromnych rozmiarów, świetlistymi różami.

Każdego roku pojawiają się nowe atrakcje, więc warto na bieżąco śledzić informacje pojawiające się na stronie Ogrodu Świateł w Wilanowie.

Wilanów Ogród Światła – do kiedy, w jakich godzinach, ceny biletów

Ogrody Światła są otwarte od października do końca lutego. Dokładne daty nieco różnią się każdego roku, a godziny otwarcia zmieniają się w kolejnych miesiącach. Im bardziej ubywa dnia, tym wcześniej zaczyna się świetlny spektakl. Do tej pory, w październiku Ogród można było zwiedzać w godzinach:

 • w październiku: od 17:00 do 21:00,
 • od listopada do początku lutego: od 16:00 do 21:00,
 • w lutym: od 17:00 do 20:00.

Ceny biletów wynoszą:

 • od poniedziałku do czwartku 20 zł za bilet zwykły i 10 zł za bilet ulgowy,
 • od piątku do niedzieli i w dni specjalnych pokazów: 40 zł za bilet zwykły i 20 zł za bilet ulgowy.

Bilety można rezerwować online na stronie Pałacu w Wilanowie.

Praktyczne wskazówki dla turystów odwiedzających Królewski Ogród Światła

Wilanów to dogodna lokalizacja dla turystów – ta dzielnica jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum Warszawy. Wpływa na to obecność zabytków, takich jak Pałac Jana III Sobieskiego czy Kościół św. Anny, a także licznie powstające nowe apartamenty w Wilanowie. Można dojechać tam autobusami nr: 116, 130, 139, 163, 164, 180, 200, 251, 264, 317, 339, 519, E-2. W pobliżu zespołu pałacowo-parkowego znajduje się również bezpłatny parking publiczny, przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 31 oraz płatny parking przy ul. Stanisława Kostki Potockiego 6A.

Po wizycie w pałacu warto odwiedzić jedną z wielu wilanowskich restauracji i kawiarni, gdzie można skosztować zarówno tradycyjnej polskiej kuchni, jak i międzynarodowych dań. Miłośnicy burgerów znajdą coś dla siebie w Restauracji Gorący Pies, fanów włoskich smaków zachwyci menu Vilano, a osoby szukające kuchni wegetariańskiej mogą zajrzeć do Krowarzywa Wilanów lub do Kuchni BEZ.

Podsumowanie

Ogród Światła w Wilanowie to jedno z najpiękniejszych miejsc w Warszawie, które zachwyca swoją atmosferą i unikalnymi efektami świetlnymi. Zwiedzanie tego magicznego miejsca pozwala na odkrycie tajemnic historii i przyrody, które są harmonijnie połączone w tym wyjątkowym ogrodzie. Warto poświęcić czas nie tylko na zwiedzanie Ogrodów Światła, ale również na eksplorację innych atrakcji Wilanowa, takich jak pałac, muzeum, katedra i park. Każde z nich ma swój niepowtarzalny urok i warto je odwiedzić, aby lepiej poznać historię i piękno tego rejonu.

Formularz kontaktowy

Poznaj bliżej Millanovę

Zostaw wiadomość. Skontaktujemy się z Tobą i przybliżymy szczegóły projektu.

  separator